• Data: 2023-04-06 • Autor: Artykuł Partnera
Miejsca na rejestracje firmy mogą być różnorodne i zależeć od możliwości właściciela. Jedną z korzystnych i ciekawych opcji są biura wirtualne, które zapewniają nie tylko adres na prowadzenie działalności, ale również ograniczają koszty związane z wynajmem lokalu. Przede wszystkim warto je rozważyć w przypadku osób mających pracę zdalną, bez potrzeby spotykania się z innymi osobami.
Usługa wirtualnego biura to możliwość skorzystania z miejsca do rejestracji firmy w wybranym, prestiżowym miejscu. Najczęściej jest to adres online wraz z dodatkowymi świadczeniami związanymi z jego obsługą. Pozwala ono na ograniczenie kosztów i jest alternatywą dla fizycznego lokalu. Opcja taka często bywa również wykorzystywana przez firmy zagraniczne oraz osoby bez potrzeby przyjmowania klientów osobiście.
Wirtualne biura to usługi, które najczęściej są skierowane do osób pracujących zdalnie. Są to m.in. copywriterzy, architekci, tłumacze, ankieterzy, prawnicy, marketingowcy czy też korepetytorzy. Mogą z niego skorzystać zarówno firmy jednoosobowe, jak i spółki, a także agencje. Adres rejestracji firmy, jakim jest biuro, ma dodatkowe opcje dla klientów w zależności od ich potrzeb. Należą do nich przede wszystkim usługi księgowe (bardzo ważne przy kontroli skarbowej), administracyjne, skanowanie listów lub odbieranie paczek.
Rozliczanie się z kosztów firmowych pociąga za sobą pytanie, czy usługi wirtualnego biura można do nich zaliczyć. Według Sądu Administracyjnego i jego orzeczenia zarówno usługi takie są całkowicie legalne, jak i ich zaliczanie do wydatków związanych z działalnością. Wysokość należności jest zróżnicowana i możliwa do wyboru przez zainteresowanego. Są opcje najdroższe i krótkie (3 miesięczne zaczynające się od 221 złotych), jak i najtańsze, jednak z dłuższym czasem obowiązywania umowy (36 miesięcy - 848,70 złotych).
Zapytaj prawnika